HOME e7ded 7d1bc ABOUT eb411 6ec88 CONTACT 99a66 f69d1
رای دهی:  / 1

چگونه در کار خود به موفقیت برسیم؟

۱۲ قدم برای ترقی در کار: چگونه در کار خود به موفقیت برسیم؟
اشاره:
بالا رفتن از نردبان شغلی نیازمند تلاش، وقت شناسی و کمی خوش شانسی است. خیلی عالی می‌شد اگر مدرک دانشگاهی، مهارت های شغلی و بازده کاری به طور خارق العاده ای دربهای آرزوهایتان را به رویتان باز می کرد، اما زندگی اینطور نیست. شما باید خودتان برنامه ریزی کنید و برنامه‌هایتان را اجرا نمایید. در این قسمت نکاتی وجود دارد که می تواند پیشرفت و ترقی را برایتان به ارمغان آورد.

ادامه مطلب: بانک مقالات کسب و کار موفق،مقالات پیشرفت در کار و شغل

رای دهی:  / 1

جهت بالابردن اطلاعات سازندگان ساختمان های در حال ساخت که در زمینه خرید نرده و حفاظ هنوز تصمیمات لازم را اتخاذ نکردن نکاتی را جمع آوری کرده ایم که در اختیار شما قرار می دهیم.

انواع نرده استیل برای سازندگان ساختمانهای درحال ساخت

استنلس استیل یا فولاد زنگ نزن آلیا‍ژی از فولاد است كه از 10.5 درصد یا بیشتر كروم و بیش از 50 درصد آهن تشكیل شده باشد .استنلس استیل در دو گروه عمده خلاصه می شود:

1-استنلس بگیر(جذب آهن ربا می شود)
 
این نوع استنلس از 17 تا 26 درصد کروم و مقدار کمی کربن تشکیل شده است که جذب آهن ربا می گردد:استیل نوع 430 که با توجه به خواص آن برای محیط های مرطوب بالا و اسیدی مناسب نمی باشد.

2- استیل نگیر(جذب آهن ربا نمی شود):
این نوع استیل از 16تا 26 درصد کروم، 6 تا 22 درصد نیکل و مقدار کمی کربن تشکیل شده است که جذب اهن ربا نمی گردد.استیل 304 یکی از انواع استیل نگیر می باشد که زنگ نمی زند و در مقابل رطوبت و
حرارت مقاومت بالایی دارد.
در این گروه استیل 201 - 202 نیز وجود دارد که تا حدود زیادی همین خواص را دارد و ارزانتر نیز می باشد اما به مرور زمان میزان براقیت خود را از دست می دهد.

چرا نرده آلومینیومی ؟!

نرده راه پله و بالکنی آلومینیومی نرده های جدیدی است که اخیرآ جایگزین نرده های استیل و آهنی در اروپا شده است.
نرده های آلومینیوم آبکاری نمیشوند یعنی  روش تولید و براق شدن آلومینیوم بدین صورت است آلومینیوم بصورت شمش تولید میشود و بعد از آن بصورت استوانه یا بیلت تبدیل میشود و در دمای 400 درجه سانتی گراد که نرم و قابل انعطاف میشود توسط دستگاه پرس اکستروژن تزریق میشود و توسط قالبهای مختلف با اشکال مختلف که در داخل دستگاه قرار میگیرند مثل لوله 50 یا پایه 40 ، از دستگاه تزریق شده و به صورت 6 متری برش میخورد و استرچ یا کشیده میشود و بعد ازآن داخل کوره های حرارتی یا اج شده و منیزیم آن میسوزد و از حالت نرم یا قابل انعطاف به صورت پروفیل سخت تبدیل میشود.


 
آلیاژ لوله های نرده ای و قطعات آن 6063-6060 است که دارای سختی مناسبی میباشد بعد از آن وارد مرحله پلیش میشود و سطح لوله ها توسط دستگاه های پرداخت یا پولینگ پلیش شده و براق میشود و سپس برای تثبیت و ماندگاری براقیت لوله ها وارد وانهایی میشود که حاوی محلول های اسید سولفوریک20% می باشد و به وسیله عملیات آندایزینگ ولتاژ برق یک سطح پوششی کامل بین 8 تا 15 میکرون آندایز روی لوله ها و قطعات به وجود میاورد و سطح آلومینیوم را از اکسید شدن به مدت 20 تا 30 سال حفظ میکند و مانع تغییر رنگ آلومینیوم یا خوردگی آن میشود، و به همین دلیل هیچ گاه نیازی به رنگ یا آبکاری نخواهد داشت، چون آبکاری برای آهن یا استیل یا فلزات دیگر به کار میرود.
مزایای نرده و حفاظ های آلومینیوم نسبت به سایر نرده های فلزی یا استیل :
-
سبکتر بودن از سایر نرده ها
-
تنوع شکل و رنگ
 -
زیبایی  بیشتر نسبت به نرده های تزئینی دیگر دارد .
 -
ماندگاری آن پنج برابر ماندگاری آهن و استیل میباشد.
-
همیشه قابل تعویض و بازیافت میباشد.
 -
هیچ گاه نیازی به رنگ کاری یا جوشکاری ندارد و نصب آن خیلی سریع انجام میشود. در نرده آهنی یا نرده فرفورژه نصب آن هم نیاز به جوشکاری دارد و هم رنگ کاری که  روند انجام آن علاوه بر امکان صدمه به پله ها و دیوارها مدت زیادی به طول می انجامد.
-
یکی از مزایای نرده آلومینیوم نسبت به نرده استیل دوام و ماندگاری بیشتر این محصول مخصوصآ در مناطق مرطوب میباشد . متآسفانه به تازگی و بعد از تحریم های کشورمان و بالا رفتن قیمت ارز اکثر تجار به خاطر بالا رفتن قیمت استیل  برای اینکه بازار خود را از دست ندهند اقدام به وارد کردن لوله های ارزان و متفرقه استیل 201 و 202 چینی به جای 304 و 316 تایوان کرده اند که اکثر این محصولات به دلیل درصد کرم سطح لوله ها کمتر از استاندارد  موجود است به جای کرم 12% از 3 یا 4% کرم استفاده میکنند و عمر براقیت آن خیلی کم است و به راحتی کمتر از 1 یا 2 سال لوله ها سیاه میشوند و شروع به زنگ زدن میکند البته در تهران دو آزمایشگاه معتبر وجود دارد که به وسیله دستگاه دیجیتال یا آلیاژ سنج با هزینه خیلی کم و کمتر از 15 دقیقه  نوع آلیاژ  و استیل 201 و 304 لوله را به صورت دقیق و کتبی مشخص میکند.
 
لوله های استیل 201 و 202 در همه جای دنیا بیشتر برای ساخت میز و صندلی ودکور و ویترین استفاده میشود که ارتباط زیادی با رطوبت ندارد. پس قبل از خرید قطعات و لوله های استیل 304 از اصل بودن آن مطمئن شوید و به خاطر داشته باشید که لوله 304 اصل باید 12% کرم داشته باشد در غیر اینصورت اصل و فابریک نیست و لازم به ذکر است که نرده استیل در همه جای دنیا در مکانهای عمومی همچون مترو و پاساژها که تردد افراد زیاد است استفاده میشود که به تازگی نسل جدید نرده های آلومینیوم به دلیل مقاومت بالا در مقابل رطوبت و سختی و زیبایی جایگزین نرده های استیل  در ساختمانهای اروپایی شده است .
یکی دیگر از معایب کلی نرده های استیل نوع نصب آنهاست چرا که پس از مدت کوتاهی لق شده و نرده ها شل میشوند علت آن نیز این است که در نرده استیل فشار اصلی بر روی پیچ متری 10 که قطر بسیار باریکی دارد ،میباشد و چون در نصب آن از بالا با فشار، سفت می شود قسمت دیگر پیچ که 10 سانتی متر آن داخل پله یا زمین می باشد ،داخل چسب سنگ چرخیده و چون تحت فشار از نقطه بالا میباشد چسب سنگ از آن رها شده و به همین دلیل نرده پس از مدت کوتاهی دچار بازی و شل می شود که این موضوع در اغلب نرده های نصب شده استیل در مکانهای مختلف مشهود است.
ولی در سیستم نرده های آلومینیومی، نوع نصب کاملآ متفاوت بوده و به جای پیچ متری از بلت 20 برای پایه ها استفاده می شود، که از داخل ریل های پایه (بلت و پایه) به هم پیچ شده و به هیچ عنوان شل نمیشوند  چون پایه دو جداره بوده و تحت فشار نیست . بلت داخل لوله 40 دو جداره است و جداره داخلی قطر 20 میباشد که داخل آن به صورت فیت و کیپ قرار میگیرد.

رای دهی:  / 1

سیستم های تهویه (کانال سازی)

۱دیدگاه

تهویه(Vدر HVAC)فرایند “تغییر” و یا به جای هوا در هر فضا به ارائه کیفیت هوای داخل ساختمان های در حال ساخت (اینترنت اکسپلورر برای کنترل دما، اکسیژن را دوباره پر کردن، و یا حذف رطوبت، بو، دود، گرما، گرد و غبار، باکتری های موجود در هوا، و دی اکسید کربن). تهویه استفاده می شود برای حذف بوی نامطبوع و رطوبت بیش از حد، معرفی خارج از هوا، برای حفظ گردش هوای داخلی ساختمان، و برای جلوگیری از رکود هوا کشور

ادامه مطلب: بانک مقالات سیستم های تهویه(کانال سازان)

رای دهی:  / 1

ایزولاسیون یا ایزوگام

مقدمه :

ایزولاسیون ، تکنولوژی نوعی در عایقکاری رطوبتی ساختمانهای در حال ساخت می باشد.

عایق رطوبتی با قابلیت انعطاف زمینه جدیدی برای مصرف امولسیونی پلیمر پایه آب امروزه مانند قرن ها پیش ساخته شده از قیر همچنان بعنوان رایج ترین روش پوشش کف مورد استفاده قرار می گیرد کاربرد قیر و یا آسفالت دشوار و مستلزم صرف وقت زیاد می باشد حتی امولسیونهای ساخته شده از قیر نیز تغییر اندکی را در دشواری این کاربرد ایجاد نموده اند . همانطور که می دانید باید قیرو گونی را تا میزان 150 تا 200 درجه سانتیگراد حرارت داد ، ریختن و تسطیح ترکیبی با این درجه حرارت بسیار دشوار می باشد . بنابر این امولسیونهای ساخته شده از قیر با قابلیت کاربرد درجه حرارت نرمال مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ادامه مطلب: بانک مقالات ایزوگام و قیرگونی و عایق های رطوبتی

رای دهی:  / 1

20برند برتر تولید کنندگان دوربین مدار بسته

شرکت های زیادی وجود دارند که در سراسر جهان در صنعت دوربین مدار بسته و سیستم های نظارت تصویری برای ساختمانهای در حال ساخت و شرکتها و ارگانها فعال هستند.
همین امر باعث رقابت شدیدی بین این برند ها در فروش و صادرات محصولات خود به کشور های مختلف شده است در این مقاله نام 25 کمپانی بزرگ دوربین مداربسته را جمع آوری نموده ایم، این رتبه بندی بر اساس فروش در دو سال 2011 و 2012 اعمال شده است.نکته جالب رقابت شدید برند های چینی با برند های کشورهای اروپایی مانند axis و bosch می باشد.

شرکت

رتبه در سال 2013

رتبه در سال 2012

کشور

درآمد (میلیون دلار

سال 2012

سال 2011

HONEYWELL

۱

۱

آمریکا

۲,۵۰۰

۲,۴۰۰

BOSCH

۲

۲

آلمان

۱,۹۷۲٫۲

۱,۹۲۳

SAFRAN

۳

۳

فرانسه

۱,۶۱۰٫۷

۱,۲۵۸٫۵

HIKVISION

۴

۵

چین

۱,۱۱۰٫۶

۸۱۹٫۲

ASSA ABLOY

۵

۴

سوئد

۹۶۹٫۱

۸۹۰٫۸

AXIS

۶

۷

سوئد

۶۴۳٫۵

۵۴۹٫۵

FLIR SYSTEMS

۷

۶

آمریکا

۶۲۸

۶۶۰٫۳

SAMSUNG TECHWIN

۸

۸

کره جنوبی

۶۰۳٫۶

۵۷۶٫۷

DAHUA

۹

۱۰

چین

۵۷۵٫۵

۳۵۹٫۴

TYCO

۱۰

۹

آمریکا

۵۰۰

۴۰۶

AIPHONE

۱۱

۱۱

ژاپن

۳۷۴٫۲

۳۴۶٫۲

TKH GROUP

۱۲

۱۵

هلند

۲۳۴٫۴

۱۵۵٫۱

NEDAP

۱۳

۱۴

هلند

۲۰۴٫۴

۱۸۲

NICE SYSTEMS

۱۴

۱۲

رژیم صهیونیستی

۱۸۵٫۹

۱۹۱٫۹

IDIS

۱۵

۱۹

کره جنوبی

۱۳۷٫۱

۱۳۱٫۵

RCG

۱۶

۱۳

چین

۱۳۱٫۸

۱۷۸٫۶

INFINOVA

۱۷

۳۵

آمریکا

۱۲۳٫۵

۵۷٫۸

VERINT

۱۸

۱۶

آمریکا

۱۱۹٫۵

۱۳۸

VIVOTEK

۱۹

۲۲

تایوان

۱۱۶

۹۶٫۱

MOBOTIX

۲۰

۲۴

آلمان

۱۰۸٫۵

۹۷٫۳

HITRON

۲۱

N/A

کره جنوبی

۱۰۵٫۲

۱۱۰٫۸

OPTEX

۲۲

۲۱

ژاپن

۱۰۰٫۶

۸۱٫۹

AVIGILON

۲۳

۳۲

کانادا

۹۷٫۷

۵۸٫۵

TAMRON

۲۴

۱۸

ژاپن

۹۲٫۹

۸۳٫۳

AVTECH

۲۵

۲۰

تایوان

۸۸٫۶

۱۰۴٫

ادامه مطلب: بانک مقالات دوربین های مداربسته